Codes Restoran Yazılımı

Code-POS Restoran Otomasyonu işletmenizde üretimden, masa takibi, paket servisi, yemek sepeti, siparişlerinizin kaydını alıp restoranınızdaki tüm ihtiyaçlarını tek yazılımda çözen, firmanıza zaman kazandıran ve değer katan, işletmenize özgü iş adımlarınızı kolaylaştırabilen tam entegre bir programdır.

Kullanım Alanları

 • Restoranlar
 • Lokantalar
 • Fast Food’lar
 • Zincir ve Franchise Restoranları
 • Büfeler
 • Dinlenme Tesisleri
 • Kafeler
 • Barlar
 • Kahve Dükkanları
 • Et-Balık Restoranları
 • Steakhouse’lar
 • Hamburger Dükkanları
 • Unlu Mamuller
 • Pastaneler
 • Fırınlar
 • Kitap Kafeler
 • Adisyon işlemi yapan tüm işletmeler

Program Özellikleri

Code-POS Restoran Otomasyonu işletmenizde üretimden, masa takibi, paket servisi, yemek sepeti, siparişlerinizin kaydını alıp restoranınızdaki tüm ihtiyaçlarını tek yazılımda çözen, firmanıza zaman kazandıran ve değer katan, işletmenize özgü iş adımlarınızı kolaylaştırabilen tam entegre bir programdır. Code-Pos Ön Muhasebe Programlarıyla tam entegrasyon çalışan Code-Pos Restoran Otomasyon Programı sizlerin avantajınıza olacaktır. Ön Muhasebe Programı vasıtasıyla kendi bünyenizde gelir- gideri takip etmek kolaylaşacak. Ön Muhasebe Programıyla entegre çalışması sizler için carilerinizi, stoklarınızı, kredi kartı tahsilat takiplerinizi (komisyon oranları düşülmüş şekilde), faturalarınızı, çeklerinizi teklif ve siparişlerinizi takip genel anlamıyla Code-Pos Restoran programı içerisinden de takip edebilirsiniz. Ön Muhasebe Programıyla entegre çalışan Code-Pos Restoran Sipariş Ekranı tüm stok takibinizi, satışlarınızın takibini sağlar. Ayrıca Ön Muhasebe Programıyla entegre olan raporlar sizlere tüm detayı verecektir.

Code-Pos Restoran Sipariş Ekranı

İşletmenizdeki bölümleri (Alt Kat, teras, bahçe vs.) ve bu bölümlerdeki masaları işletmenize özgü isimlerle sınırsız sayıda alan tanımlayabilirsiniz. Bölüm seçip masa işaretledikten sonra sisteme tanımlı ürünleri ister masa başında kolay ve hızlı bir şekilde sipariş alabilirsiniz. İsterseniz servantta bulunan dokunmatik bilgisayarınızdan yine kolaylıkla siparişleri alabilirsiniz. İşletmenize yeni olarak katılan personelin menüyü tanımasının zaman alacağından menüler içinde arama tuşu ile ürün adı yazarak kolay ve hızlı bir şekilde siparişi almaktadır. Masaya ve ürüne ayrı ayrı açıklama girilebilmektedir. Sonrasında alınan siparişlerin mutfaktaki yazıcıdan çıktı alınması sağlanmaktadır. Yetkiye bağlı ürün transferi başka masaya yapılmaktadır. Örneğin 4 kişilik bir masadan 3 kişi farklı bir masaya geçmek istediğinde geçtikleri masaya ürünleri aktarılabilmektedir. Masa taşıma ile masanın tamamını farklı bir masaya da taşıyabilirsiniz. Ürün iptali yapılabilmektedir.

Rezervasyon İşlemi

Bu özellik ile masalarınıza yapmış olduğunuz rezervasyonları işleyebilir ve o masalara sipariş alınmasını engelleyebilirsiniz. Bu özellikle işletmeniz bu sayede masalarda bir düzen kazanacak, rezervasyonlarda oluşan hoşnutsuz durumların da önüne geçilmiş olacaktır.

Tahsilat ve Ödeme Ekranı

Bu ekranda açık masalarda masa numarasını tıklayıp pusulası yazdırılmış olan adisyonların ödemesini ödeme türüne göre tahsil edebilirsiniz. Alman usulü denen ödeme yöntemi ile adisyon böl işlemi ile kolay bir şekilde ödemeyi alabilirsiniz. Veresiye işlemler varsa cari aktar özelliği cari hesaba masadaki bakiyeyi ve satışı aktarabilirsiniz. Tüm bu işlemleri kolay ve hatasız bir şekilde yapılabilmektedir. Restoranlarda müşteriler oturduğu masa numarasını unutabilmekte ve pusulasız ödeme yapmak isteyebilirler. Bu durumda arama özelliği ile birkaç ürünü müşteriye sorup aradıktan sonra, kasiyerin önüne çıkan sonuçlar ile müşterinin masası çok kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Sonrasında masayı açıp ödemesini alabilmektedir. Bu özellik sayesinde kasiyer ve müşteri arasındaki gerginliği ortadan kaldırmakla beraber, işletmeye zaman ve müşteri memnuniyeti kazandırılmaktadır.

Al-Götür Özelliği

Bu özellik ile müşteri masa oturmadan ödemesini yaparak ürünlerini alır gider. Self servis uygulamasıdır.

Ödenmezler Özelliği

Bu özellik ile firma sahibi ve ortakları, müzisyen, misafirler vb. kişilerin siparişlerinin takip edebilir, cari hesaba aktararak aylık, haftalık, günlük olarak hesap görebilirsiniz.

Joker Masa

Bu özellik ile işletmelerde bazen masa yetmediği zaman ek masalar açılabilmektedir. Joker masa ile masaya isim vererek masa açılabilmektedir. Şahıs isimlerine de masa açıp takip edebilirsiniz.

İade Özelliği

Herhangi bir sebepten sonra ödemesi alınmış siparişlerin iade bu özellik ile alabilirsiniz. Bu özellik paket serviste de kullanılabilmektedir.